TBS DC Modular sikringsholder til ANL-sikringer op til 600A.
Alle DC Modular-produkter er udstyret med M8- eller M10-bolte, møtrikker og låseskiver i rustfrit stål for optimal beskyttelse mod korrosion. Forbindelsesbroen er lavet af fortinnet kobber, som giver optimal ledningsevne, mindre varmeudvikling og øget effektivitet sammenlignet med andre materialer.
Basen på produkterne er lavet af et specielt fibermateriale, som betyder god tolerance over for høje temperaturer, kemiske angreb og generelle fysiske belastninger.
Sikringsholderen kan brokobles sammen med andre produkter fra DC Modular-serien. Den har M10-tilslutninger til kabeltilslutning.
Sikringsholderen har M8 til låsning af sikringen og er kompatibel med: "Littelfuse 'CNN' og 'CNL' plus Cooper Bussmann 'ANL' og 'ANN'".
Navn: DCM ANL Sikringsholder (600A) M8
Artikelnummer: 5073550
Maks. spænding: 50V
Maks. strøm: 600A
Størrelse på sikringer: 35-600A til M8-bolt
Størrelse på tilslutningsbolte: M10